Dzień Seniora – 20 stycznia 2008 r.

dzień babciZgodnie z wieloletnią tradycją uroczystość Dnia Seniora w Szkole Podstawowej w Bistuszowej, rozpoczęła się Eucharystią poprowadzoną przez Księdza Proboszcza, w której brali udział Seniorzy, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.
Po Mszy świętej nadszedł czas na powitanie Gości przez Panią Annę Siwek w imieniu uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i Pani Dyrektor, która napisała list skierowany do zgromadzonych tego dnia w szkole Seniorów. Pani Anna Piątek podkreśliła w nim, z jak wielkim szacunkiem wszyscy myślimy o Babciach i Dziadziach, o ich ogromnym wkładzie w podtrzymywanie dobrych relacji rodzinnych i ofiarnej pracy dla dobra dzieci i wnuków. Pani dyrektor w swoim liście starała się uwypuklić to, że Seniorzy są skarbcem mądrości i przykładem postępowania dla młodego pokolenia, i choćby za to, nie licząc już ogromnej miłości, jaką nas darzą, powinni być otoczeni szacunkiem i troską.
Kiedy przywitania dobiegły końca głos zabrali uczniowie. Na początku, specjalnie dla Babć i Dziadków, wystąpili uczniowie klas młodszych, którzy swoją szczerością i bezpośredniością wzruszyli oglądających do tego stopnia, że niejedna łza zakręciła się w oczach gości. Po maluchach czas na zaprezentowanie jasełek przed Seniorami miały klasy IV – VI. Warto podkreślić, iż program artystyczny nie miałby tak pięknego klimatu bez wielu przygotowań, w które zaangażowani byli nie tylko uczniowie, ale również prowadzący ich nauczyciele.
Po występach uczniów Seniorzy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez pracowników szkoły i rodziców uczniów. Przy stole mieli okazję porozmawiać ze swoimi znajomymi, często takimi, których od dawna nie widzieli.
Mimo, że Dzień Seniora dobiegł końca, a Babcie i Dziadkowie rozeszli się do swoich domów, to w naszych i w Ich sercach zostało miłe wspomnienie tej uroczystości… Mamy nadzieję, że za rok zobaczymy się znowu, wszyscy, że nikogo nie zabraknie…

Fotogaleria:
PICT4171.jpg PICT4174.jpg PICT4175.jpg PICT4183.jpg
PICT4187.jpg PICT4190.jpg PICT4193.jpg PICT4199.jpg
PICT4204.jpg PICT4206.jpg PICT4217.jpg

Dodaj komentarz