„Mali, ale wielcy umysłem w radiu RDN Małopolska”

Ukoronowaniem zajęć dziennikarskich był długo oczekiwany wyjazd do radia RDN Małopolska. Właśnie 19 lipca spełniło się to marzenie. Dzięki pani Monice Faron — Miśtak uczestnicy zajęć mogli zwiedzić siedzibę radia oraz poznać zasady jego funkcjonowania. Opiekunami były panie: Urszula Gogola, prowadząca warsztaty dziennikarskie i Natalia Wojtanowska, koordynator projektu.

Radio RDN Małopolska jest rozgłośnią diecezji tarnowskiej. Program radia jest tworzony i nadawany z centrali w Tarnowie. Każdego dnia dziennikarze przygotowują trzynaście lokalnych serwisów informacyjnych, w tym kulturalny i z życia diecezji. My mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda przekazanie wiadomości lokalnych o godzinie 1500, które prowadził pan Marcin Walkowicz. W realizatorce radia pan Jerzy Zabawa opowiedział jak to wygląda od strony technicznej. Było to dla wszystkich ogromne przeżycie, bo każdy mógł usiąść w jego fotelu i poczuć się chociaż na chwilę prawdziwym dziennikarzem. Uczennice odwiedziły również Biuro Promocji i Reklamy, w którym otrzymały pamiątki, które będą przypominać im wyjazd do radia. Uwieńczeniem pobytu w radio było nagranie wywiadu z panią Moniką Faron — Miśtak na temat projektu realizowanego w naszej szkole i nie tylko… Było to nie lada wyzwanie …
Wszystkich bardzo serdecznie zachęcamy do słuchania radia RDN Małopolska i naszego wywiadu.
[audio:http://www.bistuszowa.info/wp-content/uploads/2010/09/bistuszowa.mp3]
Wyjazd do radia był dla wszystkich ogromną przygodą z dziennikarstwem. Mogliśmy poznać na żywo dziennikarzy, których bardzo często słyszymy w radio. Zapewne był to dla wszystkich uczestników kółka dziennikarskiego niezapomniany czas, który na długo pozostanie w pamięci.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.