NOWA HALA SPORTOWA PRZY SZKOLE W BISTUSZOWEJ

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z artykułem opublikowanym w serwisie tarnowska.tv: Na nowy rok szkolny nowa hala sportowa. Uczniowie z Bistuszowej i Uniszowej nie będą musieli dojeżdżać na lekcje wychowania fizycznego

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z artykułem opublikowanym w serwisie tarnowska.tv: Na nowy rok szkolny nowa hala sportowa. Uczniowie z Bistuszowej i Uniszowej nie będą musieli dojeżdżać na lekcje wychowania fizycznego

Święto niepodległości 11/XI/2020

Film Instytutu Pamięci Narodowej: Gra o niepodległość. Dostępny w serwisie youtube: link do filmu

Film Instytutu Pamięci Narodowej: Gra o niepodległość. Dostępny w serwisie youtube: link do filmu

100 Urodziny Płk. Jerzego Pertkiewicza

25 lutego 2020 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Bistuszowej miała miejsce uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej płk Jerzego Pertkiewicza, naszego przyjaciela oraz przewodnika, który był inicjatorem nadania naszej placówce imienia Oddziału Regina II Armii Krajowej (...)

PATRIOTYCZNA WYCIECZKA DO WARSZAWY

Z inicjatywy Centrum Myśli Patriotycznej w Bistuszowej, w dniach 16 – 17 listopada 2019r zorganizowana została wycieczka patriotyczna do Warszawy (...)

I PIKNIK PATRIOTYCZNY W BISTUSZOWEJ

W niedzielne popołudnie 29 września Centrum Myśli Patriotycznej, powołane przez Stowarzyszenie Bistuszowian i Uniszowian, zorganizowało na placu szkolnym w Bistuszowej

KONCERT PATRIOTYCZNO - RELIGIJNY W BISTUSZOWEJ

Lata 2018 – 2020 to lata wielkich rocznic narodowych. W roku 2018 obchodziliśmy 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
Obecny rok 2019 jest Rokiem Powstań Śląskich. Świętujemy również 450 – lecie zawarcia Uni Lubelskiej. Z kolei w 2020 roku obchodzić będziemy 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej. W duchu tego narodowego świętowania Stowarzyszenie Bistuszowian i Uniszowian zorganizowało w niedzielę 12 maja koncert patriotyczno – religijny w wykonaniu zespołu wokalno-instrumentalnego pod kierunkiem Pana Rafała Sokulskiego.

POŚWIĘCENIE TABLICY PAMIĄTKOWEJ W BISTUSZOWEJ

23 maja 2018r. miała miejsce w Bistuszowej, podniosła uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy, upamiętniającej bohaterską śmierć, pięciu żołnierzy Oddziału Regina II Armii Krajowej.
Tutejsza Szkoła Podstawowa od 2015 roku nosi imię Oddziału Regina II AK.

BISTUSZOWSKA SZKOŁA GOŚCIŁA SENIORÓW

20 stycznia, z okazji Dnia Babci i Dziadka, w auli Publicznej Szkoły Podstawowej w Bistuszowej zgromadzili się jak co roku seniorzy z naszych miejscowości, Obecni też byli dziadkowie i babcie naszych uczniów, mieszkający w innych miejscowościach i gminach.

WIECZORNICA PATRIOTYCZNA

28 listopada 2018 społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Oddziału Regina II AK w Bistuszowej świętowała 100- lecie odzyskania niepodległości oraz powstania Związku Harcerstwa Polskiego, którego wartości takie jak : Bóg, Honor, Ojczyzna są obecnie pielęgnowane przez drużynę harcerską działającą przy tutejszej szkole.

WIECZORNICA PATRIOTYCZNA

24 listopada 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Bistuszowej, odbyła się Patriotyczna Wieczornica, upamiętniająca żołnierzy Armii Krajowej w tym żołnierzy Oddziału Regina II, który jest patronem szkoły. Mottem wieczornicy były słowa ,,Polska wierzy i walczy.

X KOLĘDOWANIE Z JANEM PAWŁEM II

26 stycznia Zarząd Stowarzyszenia Bistuszowian i Uniszowian wraz z nauczycielami Publicznej Szkoły Podstawowej im. Oddziału Regina II AK w Bistuszowej, uczestniczył w Krakowie w X Kolędowaniu z Janem Pawłem II. Koncert, zatytułowany ,, Śpiewajmy i grajmy MU”, odbył się w przepięknej sali Centrum Kongresowego ICE Kraków. Jego organizatorami byli Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

MIEJSCE PAMIĘCI W RYGLICACH

W niedzielę 21 października 2018 r. w Ryglicach miały miejsce uroczystości religijno – patriotyczne zorganizowane przez tutejszą parafię. O godz. 15 w kościele pw. Św Katarzyny, sprawowana była Msza św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem kś. biskupa Leszka Leszkiewicza. Po Mszy nastąpił przemarsz na plac dawnej świątyni, gdzie dokonano poświęcenia, nowo powstałego, okazałego Miejsca Pamięci.

W DĄBRACH UCZCZONO PAMIĘĆ POLEGŁYCH PARTYZANTÓW AK

14 pazdziernika 2018 r. w przysiółku Dąbry w miejscowości Rzepiennik Strzyżewski z okazji 74 Rocznicy Akcji ,, Burza” i tragicznej śmierci żołnierzy oddziału REGINA II, Batalionu ,,Barbara” 16 Pułku Piechoty Armii Krajowej, odbyły się uroczystości religijno – patriotyczne upamiętniające poległych partyzantów. Na cmentarzu wojskowym odprawiona została Msza Św. po której odczytano Apel Poległych...

PATRIOTYCZNA WYCIECZKA DO WADOWIC I KRAKOWA

4 listopada 2017r. mieszkańcy Bistuszowej i Uniszowej udali się na jednodniową wycieczkę autokarową śladami Wielkich Polaków do Wadowic i Krakowa. Wycieczka wchodziła w cykl przedsięwzięć patriotycznych, mających na celu wzrost świadomości historycznej i obywatelskiej naszych mieszkańców, realizowanych z projektu zatytułowanego ,,Bistuszowa pamięta o swoich bohaterach”.

25 września na Jamnej odbyły się uroczystości patriotyczno- religijne upamiętniające 72 rocznicę pacyfikacji Jamnej i partyzanckiej bitwy Batalionu Barbara 16.Pułku Piechoty. W obchodach uczestniczyła delegacja Publicznej Szkoły Podstawowej im. Oddziału Regina II AK w Bistuszowej oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Bistuszowian i Uniszowian. Uroczystość rozpoczęła się pod pomnikiem poległych podczas pacyfikacji Jamnej, gdzie odśpiewano hymn państwowy. Następnie […]

Uroczystości patriotyczne na Jamnej
SZKOŁA W BISTUSZOWEJ MA SWOJEGO PATRONA

21 września Publiczna Szkoła Podstawowa w Bistuszowej otrzymała sztandar oraz imię Oddziału Regina II Armii Krajowej. Uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Rozpoczęła ją Msza Św. polowa, koncelebrowana pod przewodnictwem ks. dr Piotra Gajdy – kapelana Światowego Związku Żołnierzy AK.

Koncert Noworoczny w Bistuszowej

W sobotę 2 stycznia w obiekcie szkolno-wiejskim w Bistuszowej odbył się koncert świąteczno-noworoczny zatytułowany „Wyśpiewują chwałę Bogu żywioły’’. Piękne polskie kolędy i pastorałki zaprezentował , licznie zgromadzonym mieszkańcom, zespół z Ośrodka Kultury w Ryglicach pod kierunkiem pani Justyny Pieniądz.

previous arrow
next arrow
Slider

Stowarzyszenie Bistuszowian i Uniszowian » Wakacyjny wypoczynek

Wakacyjny wypoczynek

Wakacyjny wypoczynekJuż po raz kolejny Stowarzyszenie Bistuszowian i Uniszowian zorganizowało wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży z naszych miejscowości. Tym razem w ramach realizowanego projektu Klubu Integracji Społecznej. Każdy dzień niósł ze sobą wiele wrażeń i mnóstwo atrakcji.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyjazdów:
Brzanka
Kraków
Krynica
Ryglice
Tor w Zalasowej

Po odbytym 10 lipca 2009r. spotkaniu organizacyjnym rozpoczął się tygodniowy staranie opracowany wypoczynek.

W poniedziałkowy poranek 15-osobowa grupa wraz z opiekunami wyruszyła na Brzankę. Pomimo upalnej pogody, wszyscy dzielnie dotarli na szczyt, gdzie z wieży widokowej podziwiali piękną panoramę Tatr i Beskidów. Dodatkową atrakcją był pobyt na stadninie koni u Państwa Błaszkiewiczów. Po powrocie w budynku szkolnym na wszystkich uczestników wycieczki czekał pyszny obiad.

Celem wtorkowej wędrówki był tor enduro w Zalasowej. Nie zabrakło licznych postojów, by nacieszyć się wspaniałymi widokami, jak również zregenerować siły. O 13:00 uczestnicy wrócili na obiad, na którym z ogromnym entuzjazmem rozmawiano o atrakcjach następnego dnia.

Trzeci dzień wakacyjnego wypoczynku rozpoczął się na stacji PKP w Tuchowie. 22-osobowa grupa z uśmiechami na twarzach wyruszyła pociągiem do Krakowa. Pierwszym punktem programu było Stare Miasto. Podążając Drogą Królewską, uczestnicy mieli okazję zobaczyć Barbakan, Sukiennice oraz Wieżę Ratuszową. Następnie zwiedzili Kościół Mariacki oraz jeden z najstarszych w Krakowie – kościółek św. Wojciecha. Nie obyło się bez pamiątkowego zdjęcia pod pomnikiem Adama Mickiewicza. Ku radości wszystkich wiele ochłody dała woda z fontanny Żaka. Bez wątpienia punktem kulminacyjnym wycieczki był pobyt w Parku wodnym. Wodne szaleństwo udzieliło się wszystkim (nawet opiekunom)! Atrakcje takie jak baseny rekreacyjne, brodziki, zjeżdżalnie, jacuzzi solankowe czy miejsca do gry w siatkówkę zapewniły doskonałą zabawę. Niebywałą atrakcją była „Wyspa piratów” oraz zjeżdżalnia o nazwie Aligator. Nasi młodzi mieszkańcy z dużym żalem rozstawali się z aquaparkiem. Na szczęście humory szybko się poprawiły po wizycie w McDonald’s. Pełni wrażeń uczestnicy wrócili do Tuchowa, gdzie czekali już na nich Rodzice.

Na czwartek zaplanowano wyjazd na halę sportową i plac zabaw do Ryglic. W wyjeździe uczestniczyły również nasze przedszkolaki. Wspólna zabawa z rówieśnikami na placu przyniosła dzieciom wiele radości. Starsi zaś grali w piłkę nożną, siatkową oraz tenisa ziemnego. Jak co dzień na koniec zajęć uczestnicy zjedli dwudaniowy obiad i wrócili do swoich domów.

W piątek rano najmłodsi mieszkańcy Bistuszowej i Uniszowej pojechali pociągiem do Krynicy. Najpierw cała grupa wyjechała kolejką linową na Górę Parkową. Na szczycie uczestnicy mieli czas wolny, podczas którego korzystali ze ślizgawek oraz kupowali lody i pamiątki. Następnie odwiedzili Pijalnię wód mineralnych. Po degustacji wód, z racji pory obiadowej odbył się spacer po Deptaku w kierunku jadłodajni. Wycieczka zakończyła się o godzinie 18:00 na stacji kolejowej w Tuchowie.

Ostatniego dnia wakacyjnego wypoczynku odbyło się integracyjne ognisko przy budynku starej szkoły w Uniszowej. Spotkaniu towarzyszyła gra w piłkę nożną oraz zabawa w chowanego. Podsumowaniem tygodniowego wypoczynku była przeprowadzona wśród uczestników ankieta. Wykazała ona bardzo duże zadowolenie i chęć uczestnictwa w podobnych zajęciach. – Dzięki zorganizowanemu wypoczynkowi ze środków Programu Integracji Społecznej, dzieci z naszych miejscowości miały może jedyną okazję wyjazdu podczas tegorocznych wakacji. Ogromnie nas cieszy fakt, że wakacyjny wypoczynek przysporzył tak wiele radości i pozostawił niezapomniane wspomnienia – mówi Natalia Wojtanowska, koordynator projektu.