Wycieczka do Krakowa

28 czerwca 2014 roku odbyła się kolejna bezpłatna wycieczka edukacyjno-rekreacyjna w ramach projektu „Sięgamy Gwiazd” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Tym razem uczestnicy koła przyrodniczo-turystycznego oraz zajęć wyrównawczych z przyrody udali się do Krakowa.
Pierwszym punktem programu był Park Wodny, gdzie uczniowie szlifowali umiejętność pływania, grali w wodną piłkę siatkową oraz korzystali z szeregu atrakcji jak ścianki wspinaczkowe, zjeżdżalnie czy ślizgawki. Czas spędzony na basenie dostarczył ogromu wrażeń oraz mocno zintegrował uczestników.
Po obiedzie, cała grupa udała się na spacer po krakowskim rynku, a następnie traktem królewskim na Wzgórze Wawelskie. Tam pod opieką przewodnika zwiedziła Komnaty Królewskie.
Pobyt w Krakowie był zarówno wspaniałą rozrywką inaugurującą tegoroczne wakacje jak również praktyczną lekcją geografii, sztuki i historii Polski. Wyrażamy głębokie nadzieje, iż wycieczka przyczyniła się do poszerzenia horyzontów myślowych oraz wzbogacenia osobowości młodych mieszkańców naszych miejscowości.

Kliknij, aby obejrzeć fotorelację.