Wycieczka do Krakowa

W ostatni weekend czerwca odbyła się długo oczekiwana wycieczka do Krakowa dla uczestników zajęć przyrodniczych prowadzonych w ramach projektu „Mali, ale wielcy umysłem – oddolna inicjatywa edukacyjna mieszkańców wsi Bistuszowa i Uniszowa”. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Organizatorami oraz opiekunami wycieczki były Beata Wojtanowska, nauczyciel przyrody oraz Natalia Wojtanowska, koordynator projektu.
W pierwszej kolejności uczestnicy udali się na Rynek Główny. Następnie na Wawelu zwiedzili komnaty królewskie, zbrojownię, skarbiec oraz groby królewskie. Nasza grupa złożyła również hołd tragicznie zmarłej parze prezydenckiej.
Następnie poruszając się komunikacją miejską wycieczkowicze udali się do Multikina na film animowany pt. „Disco robaczki”. Film dostarczył wszystkim dużą dawkę humoru, a poznane podczas oglądania piosenki towarzyszyły grupie w dalszej części wycieczki.
Popołudniu miała miejsce obiadokolacja, w czasie której uczestnicy jedli pyszną pizzę. Zaraz po tym spacerując po starówce udali się w kierunku miejsca noclegowego jakim był hotel przy klasztorze Ojców Redemptorystów na krakowskim Podgórzu.
Po zakwaterowaniu dzięki życzliwości o. Władysława Lachowicza CSsR cała nasza grupa mogła podziwiać z tarasu widokowego przepiękną panoramę Krakowa. Wszyscy z zachwytem wpatrywali się w zachód słońca nad klasztorem w Tyńcu.
Drugi dzień rozpoczął się od wspólnego śniadania. Następnie o godz. 10:00 grupa uczestniczyła we Mszy Św. w Kościele Mariackim. Spacer po krakowskich plantach przybliżał wszystkich do głównej atrakcji tego dnia. Punktem kulminacyjnym wycieczki była zatem wizyta w Aquarium i Muzeum przyrodniczym.
Podczas prawie dwugodzinnego zwiedzania, wycieczkowicze poznali prehistoryczne zwierzęta i wykopaliska, zobaczyli żywe okazy fauny i flory z najodleglejszych zakątków świata, a nawet przekonali się jaka w dotyku jest skóra węża.
Dodatkową atrakcją było malowanie na rękach m.in. węży, rybek, małpek, kotków, motylków oraz skręcanie zwierzątek z balonów.
Pełni wrażeń i z uśmiechami na twarzach uczestnicy udali się na posiłek do McDonald’s. Po upływie czasu wolnego spędzonego w Galerii Krakowskiej wszyscy wyruszyli pociągiem do Tarnowa, gdzie czekali już na nich stęsknieni rodzice.
Wycieczka była podsumowaniem zajęć przyrodniczych, a zarazem pewnego rodzaju inauguracją wakacji i sposobem na pogłębienie więzi pomiędzy uczestnikami. Z pewnością na długo pozostanie wszystkim w pamięci.

Serdecznie zapraszamy do fotogalerii.