Wakacyjny wypoczynek

Wakacyjny wypoczynekJuż po raz kolejny Stowarzyszenie Bistuszowian i Uniszowian zorganizowało wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży z naszych miejscowości. Tym razem w ramach realizowanego projektu Klubu Integracji Społecznej. Każdy dzień niósł ze sobą wiele wrażeń i mnóstwo atrakcji.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyjazdów:
Brzanka
Kraków
Krynica
Ryglice
Tor w Zalasowej

Po odbytym 10 lipca 2009r. spotkaniu organizacyjnym rozpoczął się tygodniowy staranie opracowany wypoczynek.

W poniedziałkowy poranek 15-osobowa grupa wraz z opiekunami wyruszyła na Brzankę. Pomimo upalnej pogody, wszyscy dzielnie dotarli na szczyt, gdzie z wieży widokowej podziwiali piękną panoramę Tatr i Beskidów. Dodatkową atrakcją był pobyt na stadninie koni u Państwa Błaszkiewiczów. Po powrocie w budynku szkolnym na wszystkich uczestników wycieczki czekał pyszny obiad.

Celem wtorkowej wędrówki był tor enduro w Zalasowej. Nie zabrakło licznych postojów, by nacieszyć się wspaniałymi widokami, jak również zregenerować siły. O 13:00 uczestnicy wrócili na obiad, na którym z ogromnym entuzjazmem rozmawiano o atrakcjach następnego dnia.

Trzeci dzień wakacyjnego wypoczynku rozpoczął się na stacji PKP w Tuchowie. 22-osobowa grupa z uśmiechami na twarzach wyruszyła pociągiem do Krakowa. Pierwszym punktem programu było Stare Miasto. Podążając Drogą Królewską, uczestnicy mieli okazję zobaczyć Barbakan, Sukiennice oraz Wieżę Ratuszową. Następnie zwiedzili Kościół Mariacki oraz jeden z najstarszych w Krakowie – kościółek św. Wojciecha. Nie obyło się bez pamiątkowego zdjęcia pod pomnikiem Adama Mickiewicza. Ku radości wszystkich wiele ochłody dała woda z fontanny Żaka. Bez wątpienia punktem kulminacyjnym wycieczki był pobyt w Parku wodnym. Wodne szaleństwo udzieliło się wszystkim (nawet opiekunom)! Atrakcje takie jak baseny rekreacyjne, brodziki, zjeżdżalnie, jacuzzi solankowe czy miejsca do gry w siatkówkę zapewniły doskonałą zabawę. Niebywałą atrakcją była „Wyspa piratów” oraz zjeżdżalnia o nazwie Aligator. Nasi młodzi mieszkańcy z dużym żalem rozstawali się z aquaparkiem. Na szczęście humory szybko się poprawiły po wizycie w McDonald’s. Pełni wrażeń uczestnicy wrócili do Tuchowa, gdzie czekali już na nich Rodzice.

Na czwartek zaplanowano wyjazd na halę sportową i plac zabaw do Ryglic. W wyjeździe uczestniczyły również nasze przedszkolaki. Wspólna zabawa z rówieśnikami na placu przyniosła dzieciom wiele radości. Starsi zaś grali w piłkę nożną, siatkową oraz tenisa ziemnego. Jak co dzień na koniec zajęć uczestnicy zjedli dwudaniowy obiad i wrócili do swoich domów.

W piątek rano najmłodsi mieszkańcy Bistuszowej i Uniszowej pojechali pociągiem do Krynicy. Najpierw cała grupa wyjechała kolejką linową na Górę Parkową. Na szczycie uczestnicy mieli czas wolny, podczas którego korzystali ze ślizgawek oraz kupowali lody i pamiątki. Następnie odwiedzili Pijalnię wód mineralnych. Po degustacji wód, z racji pory obiadowej odbył się spacer po Deptaku w kierunku jadłodajni. Wycieczka zakończyła się o godzinie 18:00 na stacji kolejowej w Tuchowie.

Ostatniego dnia wakacyjnego wypoczynku odbyło się integracyjne ognisko przy budynku starej szkoły w Uniszowej. Spotkaniu towarzyszyła gra w piłkę nożną oraz zabawa w chowanego. Podsumowaniem tygodniowego wypoczynku była przeprowadzona wśród uczestników ankieta. Wykazała ona bardzo duże zadowolenie i chęć uczestnictwa w podobnych zajęciach. – Dzięki zorganizowanemu wypoczynkowi ze środków Programu Integracji Społecznej, dzieci z naszych miejscowości miały może jedyną okazję wyjazdu podczas tegorocznych wakacji. Ogromnie nas cieszy fakt, że wakacyjny wypoczynek przysporzył tak wiele radości i pozostawił niezapomniane wspomnienia – mówi Natalia Wojtanowska, koordynator projektu.

Dodaj komentarz