W dniach od 23 do 26 sierpnia 2013 roku odbyła się wycieczka dydaktyczna do Warszawy dla uczestników koła przyrodniczo-turystycznego oraz zajęć wyrównawczych z przyrody. Wyjazd zorganizowano w ramach projektu „Sięgamy Gwiazd” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
Przez cztery dni młodzi mieszkańcy naszych miejscowości zwiedzali najpiękniejsze zakątki stolicy pod opieką pani Beaty Wojtanowskiej, organizatorki wyjazdu oraz pani dyrektor Bogumiły Ziemian i pani Doroty Pluty. Każdy dzień pobytu wypełniony był mnóstwem atrakcji.
Pierwszego dnia wycieczki, głównym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Wizyta w Muzeum oraz projekcja filmu „Miasto ruin” pozwoliły uczniom lepiej zrozumieć realia II wojny światowej i wywarły na nich silne wrażenie. Następnie grupa udała się na spacer szlakiem najciekawszych miejsc stolicy, podczas którego zobaczyła m.in. Pałac Prezydencki, pomnik Małego Powstańca, Zamek Królewski i Kolumnę Króla Zygmunta III Wazy. Po kolacji atrakcję wieczoru stanowiło niezwykłe widowisko w postaci pokazu multimedialnych fontann.
Drugi dzień pobytu miał charakter naukowy. Uczniowie spędzili go w Centrum Nauki Kopernik, gdzie mieli okazję osobiście przeprowadzać doświadczenia i eksperymenty na interaktywnych wystawach. Kolejnym punktem było Planetarium, w którym nasi młodzi mieszkańcy obserwowali Niebo nad Warszawą. Na koniec wzięli udział w projekcji filmu w 3D pt. „Trzeci wymiar życia”. Przez resztę popołudnia i wieczoru podziwiali przepiękną panoramę Warszawy z tarasu widokowego na XXX piętrze Pałacu Kultury i Nauki.
W niedzielny poranek grupa udała się na Mszę Świętą do Kościoła Akademickiego Św. Anny na Krakowskim Przedmieściu. Dalszym punktem programu było zwiedzanie apartamentów Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w Zamku Królewskim, Pałacyku pod Blachą i Arkad Kubickiego. Następnie wycieczka znalazła się w sercu Łazienek, czyli Ogrodów Królewskich, gdzie uczniowie podziwiali – Pałac na Wyspie, Podchorążówkę, Pomarańczarnię oraz uczestniczyli w koncercie fortepianowym pod pomnikiem Fryderyka Chopina.
Ostatni dzień największych emocji dostarczył najmłodszym fanom piłki nożnej. Nasza grupa udała się na zwiedzanie Stadionu Narodowego, gdzie mogła sprawdzić jego akustykę, wejść na trybuny, zobaczyć piłkarskie szatnie czy zasiąść w loży VIP.
W czasie wycieczki nie brakowało też innych atrakcji takich jak przejazd metrem czy słodkie przyjemności w warszawskich cukierniach.
Wyjazd miał przede wszystkim charakter edukacyjny. W czasie czterech dni uczniowie uczestniczyli w żywych lekcjach historii i przyrody. Dla większości była to pierwsza wizyta w stolicy, zaś dla wielu jedyny wypoczynek wyjazdowy w czasie tych wakacji. Tym samym mamy nadzieję, że wspólnie spędzone chwile pozostaną w pamięci nas wszystkich.