Wycieczka edukacyjno-rekreacyjna w ramach projektu „Sięgamy gwiazd”

W ubiegły piątek uczniowie koła przyrodniczo-turystycznego oraz zajęć wyrównawczych z przyrody uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Była to pierwsza wycieczka edukacyjno-rekreacyjna w ramach projektu „Sięgamy Gwiazd” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Kliknij, aby obejrzeć fotorelację!

W pierwszej kolejności uczniowie wyruszyli na Wzgórze Wawelskie, gdzie zwiedzili dziedziniec zamku i katedrę, odwiedzili grób pary prezydenckiej oraz podziwiali panoramę Krakowa.
Następnie zabytkowymi uliczkami Krakowa udali się na posiłek do McDonald’s. Po krótkim odpoczynku kolejnym ważnym punktem zwiedzania były Podziemia Rynku. Nasi uczniowie udali się na prawie dwugodzinną podróż w przeszłość, obcując z nienaruszonymi w wielu miejscach reliktami konstrukcji, obiektów i architektury. Pomimo, iż poruszali się po kamiennych drogach z czasów króla Władysława Łokietka, na każdym kroku mieli do czynienia ze współczesną techniką w postaci tablic interaktywnych.
Popołudnie uczniowie naszej szkoły spędzili w Zoo mieszczącym się w Lasku Wolskim. Szczególną uwagę młodych Bistuszowian i Uniszowian przykuły foki, małpy, orangutany, flamingi oraz zwierzęta z mini zoo. Nie bacząc na niesprzyjającą aurę, lekcja botaniki i zoologii w krakowskim zoo cieszyła się szerokim zainteresowaniem.
Na czas podróży wycieczkowicze otrzymali kolejny ciepły posiłek.
W sposób szczególny pragnę podziękować opiekunom wycieczki Pani Beacie Wojtanowskiej i Pani Annie Piątek, które dołożyły wszelkich starań, by wycieczka przebiegła sprawnie i bezpiecznie, a na twarzach uczestników widniał uśmiech. – mówi koordynator projektu, Natalia Wojtanowska.