Warsztaty plastyczne

Warsztaty plastyczneW miesiącu maju Stowarzyszenie Bistuszowian i Uniszowian zrealizowało cykl zajęć plastycznych w ramach działalności Klubu Integracji Społecznej. W warsztatach uczestniczyło 11 uczniów z naszych miejscowości uczęszczających do szkoły podstawowej i gimnazjum. Cosobotnie zajęcia odbywały się w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Bistuszowej.

Zajęcia miały na celu doskonalenie kunsztu malarskiego, kształtowanie estetyki otoczenia oraz zwrócenie uwagi młodych ludzi na piękno otaczającego nas świata. Wspólne spotkania ze sztuką były wspaniałą okazją do poznania różnych technik malarskich m.in. tempery, akrylu, pasteli suchej i olejnej oraz kredki. Każdy uczestnik warsztatów wybrał swoją ulubioną technikę, którą wykorzystał do stworzenia własnych prac.
Warsztaty pomogły odkryć nowe talenty naszych mieszkańców oraz uwierzyć w ich artystyczne możliwości. Co więcej były one idealnym narzędziem do bliższego poznania i zaprzyjaźnienia się dzieci i młodzieży z Bistuszowej i Uniszowej. Uczniowie stworzyli twórczą atmosferę, która służyła integracji uczestników zajęć – podkreśla mgr Barbara Wójtowicz – Machota, nauczyciel plastyki prowadzący zajęcia.
Efektem warsztatów były ciekawe prace uczniów zaprezentowane na Pikniku Rodzinnym 18 czerwca 2009r. w Szkole Podstawowej.
Uczniowie wyrazili duże zadowolenie jak również chęć udziału w podobnych zajęciach.

Zapraszamy do galerii

Dodaj komentarz