WYCIECZKA DO SANDOMIERZA

Dnia 6 czerwca 2015 r. odbyła się kolejna wycieczka w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie Bistuszowian i Uniszowian projektu pn. „Sięgamy Gwiazd”. Tym razem młodzi mieszkańcy naszych miejscowości odwiedzili „mały Rzym”, czyli przepiękny Sandomierz.

Pierwszym punktem programu była XIV – wieczna Brama Opatowska, z wieży której uczniowie podziwiali malowniczy widok na miasto i nadwiślańską okolicę. Następnie urokliwymi uliczkami udali się na zwiedzanie podziemi Sandomierza, gdzie w średniowiecznych lochach i piwnicach poznawali najsłynniejsze legendy miasta. W dalszej kolejności uczestnicy wycieczki odwiedzili gotycką bazylikę katedralną pod wezwaniem Narodzenia NMP, a następnie wąwozem Królowej Jadwigi podążyli do najstarszego kościoła w Sandomierzu – kościoła św. Jakuba Apostoła. Zwiedzanie zwieńczył spacer na dziedziniec zamku królewskiego, gdzie zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcie. W tym miejscu serdeczne podziękowania należą się Pani Przewodnik za oprowadzenie po najpiękniejszych zakątkach Sandomierza oraz przedstawienie bogatej historii miasta.
Pozostałe chwile w Sandomierzu uczestnicy poświęcili na zakup pamiątek i drobnych upominków. Ostatnim punktem wycieczki był obiad w Tarnobrzegu.

Wyrażamy głębokie nadzieje, że wycieczka na długo zapadnie w pamięci młodym mieszkańcom naszych miejscowości, a jej nieoceniona wartość edukacyjna zaowocuje w nieodległej przyszłości.

Fotorelacja z wycieczki