Dzień Seniora w Publicznej Szkole Podstawowej w Bistuszowej

Szkolne świętowanie Dnia Babci i Dziadka rozpoczęło się w niedzielne popołudnie, 20 stycznia 2013 roku, Eucharystią, sprawowaną w budynku szkolnym, o godz. 1400. Przewodniczył jej i kazanie wygłosił ks. Witold Warzecha, a obecny był także ks. Alfred Mleczko. W obchodach Dnia Seniora, obok wspomnianych kapłanów, wzięli także udział inni zaproszeni goście: ks. Franciszek Kuczek – Proboszcz Parafii Ryglice, Andrzej Cup – Sołtys Bistuszowej, Andrzej Król – Sołtys Uniszowej i rodzice uczniów. Zaszczytną rolę gospodarzy uroczystości pełnili uczniowie i nauczyciele z Bogumiłą Ziemian – Dyrektorem szkoły oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Bistuszowian i Uniszowian na czele z Grzegorzem Wojtanowskim – Prezesem stowarzyszenia.
Po zakończonej Eucharystii rozpoczęła się druga część uroczystości, którą stanowiły jasełka oraz okolicznościowe występy artystyczne uczniów naszej szkoły. Po odśpiewaniu tradycyjnego „Sto lat” i złożeniu najserdeczniejszych życzeń Seniorom wszyscy goście zostali zaproszeni do stołu.
Część trzecia święta Seniorów to właśnie ich wspólne spotkanie przy stole, długie i serdeczne rozmowy, częstowanie się smacznymi posiłkami, przygotowanymi przez Stowarzyszenie Bistuszowian i Uniszowian. Czas upływał wszystkim w miłej, serdecznej i wciąż jeszcze świątecznej atmosferze. Goście wyrazili wielką chęć spotkania się za rok z tej samej okazji.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.